IŞ HUKUKU

Bireysel İş Sözleşmeleri ile ilgili olarak, hizmet verdiğimiz şirketlere çalışanlarının görev tanımlarına uygun bireysel iş sözleşmelerinin hazırlanması, kilit çalışanlar için rekabet yasağı sözleşmesi ve gizlilik sözleşmelerinin oluşturulması gibi konularda hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Alt İşverenlik Sözleşmeleri, kısaca İşyerinde uygulanan servis hizmetlerine ilişkin sözleşmeler, Özel Güvenlik Sözleşmeleri, eğitim sözleşmeleri başta olmak üzere, tüm Alt işverenlik sözleşmeleri ile İş Hukukunu ilgilendiren tüm sözleşmelerin hazırlanması, mevcut sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve revize edilmesi gibi konularda şirketlere hukuki hizmetler sunmamız şeklinde gerçekleşmektedir.

Personel Özlük Dosyalarının Güncelliği tarafımızdan takip edilmekte olup, özlük dosyalarının revize edilmesi konusunda çalışmalar yapılmaktadır. İş başvuru formu, Fazla mesai onay formu, Zimmet Sözleşmeleri, Kullanım Talimatları, Personel Değerlendirme ve Takip Formları, İzin Kayıtları başta olmak üzere kullanılan tüm formlar değişen yasal mevzuat çerçevesinde revize edilmektedir. Mevcut olmayan ancak ihtiyaç duyulduğu tespit edilen form çalışmaları da yapılarak evrak eksiklikleri tamamlanmaktadır.

İşe Alım ve İşten Çıkış Süreci, Büromuz tarafından şirketlere çalışanların alım sürecinden işten çıkış sürecine kadar olan aşamalarda hukuki danışmanlık desteği sağlanması yolunda olmaktadır. Tüm çalışan çıkışlarında çıkış işlemleri İnsan Kaynakları birimi ile koordineli olarak yerine getirilmektedir. İbraname, Fesih Bildirimi, Tutanak tanzimi konularında destek verildiği gibi istifa işlemleri dahil olmak üzere tüm çıkış işlemlerinde imzalatılan evraklar hukuk denetiminden geçirilmektedir.

Büromuz tarafından Şirketlerin İnsan Kaynakları ve Mali İşler bölümlerine iş hukuku konusunda uygulamaya yönelik eğitimler verilmekte olup; bu eğitimler sonrasında yerinde denetimlerle iş hukuku ve şirket prosedürlerine uyum kontrol edilmekte ve şirketler bilgilendirilmektedir

 

Bize Ulaşın
Bizi Takip Edin
Web Tasarım & Yazılım : Chip Yazılım