KURUCUMUZ
Av.Arb. Ebru EKŞİOĞLU (LL.M)

KURUCU ORTAK Av. Ebru Ekşioğlu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden onur derecesiyle mezun olmuştur. Ardından Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Bursu ile Bahçeşehir Üniversitesi AB Kamu Hukuku İngilizce Yüksek Lisans Programı ve Essex Üniversitesi  Avrupa Birliği Yüksek Lisans Programını " The Abuse of Dominant Position in Turkish Competition Law (Türk Rekabet Hukuku'nda Hakim Durumun Kötüye Kullanılması) adlı teziyle tamamlamıştır. 

Rekabet Danışmanlık Şirketleri ve Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında avukat ve rekabet hukuku uzmanı olarak çalışmıştır. Otomotiv sektörünün önemli pek çok firmasına rekabet danışmanlığı hizmeti vermiş/vermekte olup çok sayıda rekabet soruşturmasını Rekabet Kurumu nezdinde yürütmüştür.

Ekşioğlu, 2002/2 Sayılı Dikey Anlaşmalara İlişkin Grup Muafiyeti tebliğ kılavuzu kitabının ortak yazarı olup 2017 yılında Sorularla Kolaylaştırılmış Rekabet Hukuku adlı kitabı yayınlanmıştır. Çeşitli dergilerde de çok sayıda yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. 

Ekşioğlu, kurmuş olduğu SENECA PROFESYONEL Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Platformu (www.senecaprofesyonel.com) ile her sektörden firmaya rekabet hukuku konusunda eğitimler vermektedir. 

 

Ekşioğlu, Adalet Bakanlığı’na bağlı Arabuluculuk ruhsatına sahiptir ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. 

Bize Ulaşın
Bizi Takip Edin
Web Tasarım & Yazılım : Chip Yazılım